Darbuotojams Rusijoje nurodyta būti namuose

Prastėjanti pandemijos situacija neaplenkė ir Lietuvos kaimyninės šalies Rusijos. Prieš savaitę, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė darbuotojams likti namuose. To priežastis – sparčiai augantis mirčių nuo koronaviruso atvejų skaičius, kuris pasiekė naują rekordą.


„Kasdien buvo užregistruojama daugiau nei 30 tūkst. naujų susirgimų“


Nedarbingumo savaitė prasidės nuo spalio 30 dienos ir tęsis iki lapkričio 7 dienos, o tuo pačiu, Prezidentas savo šalies gyventojus paragino būti atsakingiems ir pasiskiepyti. Rusijos valdžios atsakingos institucijos spalio 20 dieną buvo užfiksavusios kiek daugiau nei 1 tūkst. naujų mirčių atvejų per dieną. Pasak atstovų, tai buvo didžiausias užfiksuotas skaičius nuo pat pandemijos pradžios ir antrą kartą iš eilės perkopia tūkstantinę mirčių ribą.

Rusijos Koronaviruso darbo grupės duomenimis, šalis dėl pandemijos prarado jau apie 226 tūkst. gyvybių ir teigia, kad tai yra didžiausias mirčių skaičius Europoje. Tiesa, kita Rusijos statistikos agentūra, teigia turinti platesnį mirties dėl CoVid-19 apibrėžimą ir apskaičiavo, kad virusas pareikalavo daugiau nei 400 tūkst. gyvybių.


„Medicinos įstaigos buvo priverstos nebeteikti įprastos pagalbos gyventojams“


Infekcijų atvejų skaičius taip pat nenumaldomai auga: per pastarąsias septynias dienas, kasdien buvo užregistruojama daugiau nei 30 tūkst. naujų susirgimų. Nurodyti darbuotojams savaitei likti namuose pirmą kartą pasiūlė Ministro Pirmininko pavaduotoja ir ši priemonė bus planuota vykdyti kitą savaitę, kai Rusijoje keturios iš septynių dienų yra valstybinės šventės.

rusai

Daugelyje šalies regionų jau yra apribotas dalyvavimas dideliuose viešuose renginiuose, pradėta riboti prieiga į teatrus, restoranus ir kitas vietas. Kai kuriuose valstybės regionuose tam tikriems valstybės tarnautojams ir vyresniems nei 60 metų žmonės taikomi privalomi skiepai. Kituose Rusijos regionuose dėl didėjančio infekcijos plitimo medicinos įstaigos buvo priverstos nebeteikti įprastos pagalbos gyventojams ir susitelkti į koronaviruso pacientų gydymą.


„Ne dėl visko yra kalta tik pandemija“


Atėjęs rudens laikotarpis privertė daugumą pasaulio šalių vėl staigiai kovoti su jau beveik 2 metus trunkančia pandemija ir neaplenkė net stipriausių valstybių. Tačiau prie vienos didžiulės bėdos prisidėjo dar kitos ekonominės problemos: drastiškai išaugusios kuro ir kitų žaliavų kainos. Verta paminėti, kad Lietuvoje politiniai sprendimai atsiliepė ir ekonominėms priemonėms, todėl ne dėl visko yra kalta tik pandemija. Tiek Lietuva, tiek kitos šalys kenčia ekonomiškai, darbuotojai praranda darbus, išleidžiami į prastovas ar net nurodyta jiems likti namuose, laikytis karantininių sąlygų.

Kas toliau įvyks, parodys tik ateitis, kuri yra nenuspėjama. Kyla pusiau hipotetiniai, pusiau realūs klausimai: kokias priemones Lietuva yra paruošusi, norint atlaikyti naują bangą? Ar ir mūsų valstybėje bus nurodyti darbuotojams neiti į darbus? Ar tikrai likti namuose yra racionalu? Ar mūsų ekonomika tokį galimą sprendimą atlaikytų? Pasidalinkite savo nuomone ar reikėtų Lietuvai sekti kaimyninių šalių pavyzdžiu ir kokias priemones reikėtų taikyti pirmiausia.

Giedrius Katkauskas