DIRBTINIS INTELEKTAS- NAUJOS GALIMYBĖS IR GRĖSMĖS

Sleeping with legs on table

Sleeping with legs on table

Po Pandemijos ateina dirbtinis intelektas. Jis labai patogus, universalus, jį naudojant sumažėja žmogaus klaidų, tačiau didina priklausomybę, o tai gali lemti  visuotinį perversmą darbo santykiuose.

Tikėtina, kad dėl AI (dirbtinio intelekto) diegimo gali padidėti nedarbas, nes AI sistemos gali vienu metu atlikti kelių žmonių darbą. Naudojantis juo  galima greičiau gauti įžvalgų iš apdorotų duomenų.  Be to, jis  yra nuolat pasiekiamas ir jam nereikia pertraukų kaip žmonėms.

Skaitmeniniai asistentai gali lengvai bendrauti su klientais ir sumažinti darbuotojų darbo krūvį.

Dirbtinio intelekto sistemos gali sumažinti riziką,  atliekant rizikingas užduotis gelbėjimo operacijose. Medicinoje gydytojai gali greitai įvertinti savo pacientus ir jų sveikatos riziką operuojant auglius, nepažeidžiant aplinkinių audinių… Jie mokomi dirbti su dirbtiniais chirurgijos stimuliatoriais, kurie padeda  nustatyti neurologinius sutrikimus.

Dirbtinis intelektas gali dirbti neribotą laiką be pertraukos ar atostogų, o žmonės yra produktyvūs tik tris-keturias valandas per dieną.

Tikėtina, kad ateityje įprastinius darbus visiškai pakeis dirbtinis intelektas, todėl juos atliekantys asmenys taps bedarbiais, nes technologijos, gali pakeisti darbo rinką, automatizuodami jas.

Sudėtinga įgyvendinti etiką ir moralę,  nes tai yra tik popieriuje, bei trūksta kūrybiškumo

Tyrimai rodo, kad 79 proc. dirbančių moterų (beveik 59 mln.) dirba profesijose, kurios gali būti automatizuojamos.

Labiausiai dirbtinio intelekto veikiamos profesijos:  sąskaitų  surinkėjai (82,9 %), darbo užmokesčio tarnautojai (79,7 %),  sekretoriai (74,3 %), tekstų redaktoriai  (65,4 %) buhalterijos ir audito tarnautojai (65 %).

Jau dabar didžiausias Vokietijos laikraštis, ruošdamasis skaitmeninei ateičiai su dirbtiniu intelektu, panaikina 20 proc. darbo vietų. Vokietijos bulvarinis laikraštis „Bild“ planuoja panaikinti šimtus darbo vietų, nes šiais metais  intensyviau naudoja dirbtinį intelektą.

Bendrovė  elektroniniu paštu darbuotojams pranešė, kad laikraštis panaikins šešis iš 18 regioninių leidinių ir uždarys du trečdalius regioninių biurų. Redaktorių, korektorių ir kitų darbuotojų, dalyvaujančių spausdinimo procese, vaidmenys „nebebus tokie, kokie yra dabar. Vokietijos laikraščio „Frankfurter Allgemeine“ duomenimis, bus panaikinta apie 200 darbo vietų.  „Netrukus dirbtinis intelektas galės visiškai perimti spausdinto laikraščio maketavimą“, – pridūrė bendrovė.

Dirbtinis intelektas yra ir galimybė, ir grėsmė vienu metu. Jis gali sunaikinti darbo vietas, tačiau taip pat sukuria naujų darbo vietų ir kitokių galimybių. Jis padeda žmonėms produktyviau dirbti esamus darbus ir neužmiršti, kad viskas kinta.

Pagal CNN paruošė Rūta Gelžinė