KODĖL KAI KURIE DARBUOTOJAI KONKURUOJA DĖL SAVO DARBO VIETŲ?

konfliktas-darbe-88683147

JAV leidinyje, dirbusi darbuotoja sulaukė viršininko skambučio, kuriuo jai buvo pranešta, kad ji turės iš naujo kreiptis dėl darbo vietos, kurią šiuo metu užima ir kurioje dabar vyksta restruktūrizacija. Grėsė atleidimai iš darbo.

Atleidžiant darbuotojus ir vykdant restruktūrizavimą, kai kurios įmonės prašo esamų darbuotojų iš naujo pretenduoti į savo darbo vietas. Tai kelia nerimą, nes vėliau tai gali pakenkti moralei ir profesiniam saugumui.

Dažnai „rizikos grupės“ darbuotojai, pereina pakartotinio pokalbio procesą, prašoma jų atlikti kitas užduotis bei atlikti testus. Ne vienam teko patirti nemažai traumų, kai teko pereiti šį procesą.

Privačiajame sektoriuje šią praktiką taiko jau kelis dešimtmečius.

Neaišku kiek tai paplitę… dabar, nes tik nedaugelis įmonių nori dalytis informacija ir matomumu, susijusiu su jų įdarbinimo procesais ir restruktūrizavimu.

Restruktūrizavimas – tai būdas užtikrinti, kad įmonės veiktų kuo efektyviau ir kuo efektyviau išnaudotų savo žmones. „Restruktūrizavimas gali apimti konkurencingus įdarbinimo procesus, kurių dalis gali būti pokalbiai.“

Iš darbdavio perspektyvos jie nori užsitikrinti, kad turi geriausią ir tinkamiausią kandidatą būsimoms pareigoms, o iš darbuotojo perspektyvos – kad būtų sudarytos vienodos sąlygos ir būtų vertinamas jo gebėjimas atlikti būsimas pareigas, o ne ankstesnių pareigų atlikimas.

Tačiau net ir tais atvejais, kai tokia praktika taikoma sąžiningai ir pagrįstai, atsižvelgiant į darbo teisę, kai kurie darbuotojai sako, kad pakartotinis prašymas gali būti sunkus ir varginantis, nes priverčia suabejoti savo gebėjimais. Darbuotojai suabejoja savo saugumu, gebėjimais ir įsitikinimais.

Be to, kandidatai gali patirti daugiau streso, nes žino, kad sėkmės atveju jie perims išvykusių kolegų darbą.

Įmonės, kurios laikosi tokio požiūrio, siunčia žinutę, kad jos nekreipia dėmesio į teigiamą darbuotojų indėlį ir jų nevertina.

Neigiamas poveikis ilgainiui išryškėja ir nusveria bet kokius privalumus.

Pakartotinis pokalbis, kaip atleidimo proceso dalis, tapo šiuolaikinio darbo kraštovaizdžio dalimi.

 

Pagal BBC News paruošė Rūta Gelžinė