DRAUGIŠKAS KOLEKTYVAS, DARBO IR ASMENINIO GYVENIMO GERBIMAS – IŠSKIRTINAI PATRAUKLŪS DARBUOTOJAMS

laime-darbe-642x410

Pasaulyje Europos šalys nuolat patenka tarp geriausių pagal darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, vienos iš pirmųjų išbandė keturių dienų darbo savaitę ir siūlo vienus didžiausių vidutinių atlyginimų pasaulyje bei kitas darbuotojams teikiamas lengvatas.

Tačiau kuriose žemyno įmonėse geriausia dirbti?

„Fortune“ ir ‚Great Place To Work‘ paskelbė ‚Fortune 100 Best Companies to Work For Europe‘ sąrašą, kuris buvo sudarytas išanalizavus daugiau nei 1,3 mln. apklausų atsakymų, gautų iš daugiau nei 2 mln. darbuotojų visoje Europoje.

Sąrašo viršuje atsidūrusiose įmonėse darbuotojai buvo labiau motyvuoti dirbti ir labiau patenkinti savo įmonės darbo metodu. Jie taip pat nustatė, kad svarbiausias veiksnys buvo bičiulystė, draugiškumas: 108 proc. darbuotojų buvo labiau linkę dėti daugiau pastangų, jei jie jautė bendradarbiavimo su kolegomis jausmą. Be to, 86 proc. darbuotojų šiose geriausiose darbovietėse išreiškė planus likti ilgam, palyginti su 60 proc. kitose darbovietėse, o tai buvo ypač svarbu tiems, kurie jautė, kad jų darbas yra prasmingas ir suteikia jiems tikslo pojūtį. Be to, ataskaitoje nustatyta, kad geriausiose darbovietėse naujovių diegimo lygis buvo 66 proc. aukštesnis, o tai daugiausia lėmė įmonių teikiamos nuolatinio mokymo ir tobulėjimo galimybės. Darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra taip pat buvo pagrindinis veiksnys, lėmęs aukštesnius įmonių reitingus, ir vienas iš aspektų, kuriuos darbuotojai vertino labiausiai.

Didelė dalis darbuotojų, apie 85 proc. dirbančių vienoje iš geriausių įmonių, teigė, kad jie buvo skatinami išlaikyti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, o 92 proc. nurodė, kad prireikus galėjo pasiimti laisvo laiko. Sąžiningumas darbo vietoje taip pat buvo labai svarbus ir prisidėjo prie aukštesnių kai kurių įmonių reitingų.

Šių įmonių darbuotojai nurodė, kad paaukštinimai pareigose buvo teisingi (78 proc.), jie gavo teisingą įmonės pelno dalį (70 proc.), o jų vadovai nesivadovavo darbuotojų favoritais (81 proc.).

Šis teisingumo jausmas taip pat buvo susijęs su darbuotojų noru darbe taikyti dirbtinio intelekto (DI) priemones. Tik maždaug kas trečias viso Europos tyrimo respondentas (34 proc.) teigė, kad norėtų naudoti dirbtinį intelektą savo darbui gerinti; ataskaitoje taip pat nustatyta, kad tie, kurie tikėjo, jog jų įmonės yra sąžiningos, 29 proc. dažniau norėjo naudoti dirbtinio intelekto priemones.

Europoje daug pirmaujančių bendrovių yra iš labiau tradicinių pramonės šakų, pavyzdžiui, iškastinio kuro, automobilių ir finansų.

Sąrašo viršuje atsidūrė didžiausia Europos bendrovė – Vokietijos automobilių gamintoja „Volkswagen“, po jos – dvi naftos ir dujų bendrovės: Didžiosios Britanijos „Shell“ ir Prancūzijos „TotalEnergies“.

 

Pagal užsienio spaudą parengė Rūta Gelžinė