Nors praėjusiais metais Emmanuelio Macrono vyriausybė pažadėjo iš užsienio atvykusiems medicinos specialistams suteikti didesnę apsaugą, kai kurie iš jų vis dar uždirba tris kartus mažiau nei jų kolegos.
Šimtai medicinos darbuotojų, turinčių ne ES diplomus, pradėjo trijų dienų bado streiką Prancūzijoje, protestuodami prieš tai, kaip su jais elgiamasi.
Prancūzijos žiniasklaida pranešė, kad streike dalyvauja apie 300 žmonių, kurie siekia, kad „padhue“ – akronimas ( akronimas – terminas, kurį sudaro keli sudėtiniai žodžiai, sutrumpinimas, panaudojant tų žodžių pirmutines raides), kuriuo vadinama ši grupė – būtų labiau apsaugoti.
„Esame atsidūrę nepriimtinai pavojingoje padėtyje“, – visuomeninei radijo stočiai ‚France Inter‘ sakė streikuojantis diabeto specialistas Abdelhalimas Bensaïdi, dirbantis Paryžiaus priemiestyje esančioje Nantero ligoninėje.
Apskaičiuota, kad kai kurie „padhue“ uždirba maždaug triskart mažiau nei jų bendraamžiai, turintys europinį diplomą.
Jie dažnai neturi garantijų, kad galės likti Prancūzijos teritorijoje, nes jų sutartys pratęsiamos kas pusmetį.
Prieš metus Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pripažino, kad padėtis yra nepavydėtina, ir pareiškė, kad „kai kuriais atvejais jie palaiko mūsų sveikatos priežiūros paslaugas, o mes paliekame juos nesaugioje administracinėje padėtyje“.
Jo vyriausybė pažadėjo reformuoti šių darbuotojų statusą, iš dalies vedama noro užpildyti laisvas medikų vietas visoje šalyje.
Šią darbuotojų grupę remianti profsąjunga paskelbė, kad šeštadienį prie Prancūzijos sveikatos apsaugos ministerijos Paryžiuje bus surengta demonstracija.
LPS ,,Sandrauga“ atkreipia dėmesį, kad medicinos darbuotojų, specialistų trūksta visose ES šalyse. Tik užsienyje žmonės greitai reaguoja į diskriminaciją, darbo įstatymų pažeidimus. – Pabandykime mes sukviesti medikus, medicinos sistemoje dirbančius žmones į protesto akciją dėl nuolatinio padidinto darbo krūvio, mažo darbo užmokesčio, suminės darbo laiko apskaitos taikymo ir t.t. -90% dirbančiųjų ,,skaudės koją“ arba ,,turės važiuoti pas senelius į kaimą“ ir t.t. Mums dar mokintis ir mokintis iš kitų šalių bendros ir efektingos dirbančiųjų teisių gynybos, kovos metodų, palaikymo. Tikiuosi, kad ta kryptimi ,,Sandrauga“ intencyviai dirba- sako pirmininkas Kęstutis Juknis.